S

                           SPRZĘT

 
Moja mama mówiła że najważniejszym sprzętem w kuchni jest ...NÓŻ. ale ona była z początku XX wieku ,więc takie rzeczy jak kuchnia dla niej były nie istotne ,ponieważ paliło się w kuchniach na drewno i właściwie w każdej prawie tak samo . ( jak znajdę zdjęcie z taką kuchnią to zamieszczę)
Wracając do mnie 
Najważniejsza jest kuchenka , nie ważne czy palnikowa czy indukcyjna , ważne żeby równo grzała. W innym przypadku stracisz więcej czasu na pilnowaniu niż na samym przygotowaniu potrawy.

NOŻE 

rzeczywiście są ważne , Jeśli są słabej jakości ,to wiecznie tępią się , spotkałam nawet wyginające się  nawet pękające , raz w życiu mi się trafiło ! ale trafiło . W czasie krojenia karkówki złamał się , o takich w których rączka odpadła to nawet nie ma co pisać . Jednym słowem  Nóż musi być solidny ,dobrze wyważony ,i OSTRY . 
Mam nożyk który kupiłam 30 lat temu , zmniejsza się wraz z upływem czasu i przyrządzania potraw ( moje dzieciaki śmieją się że niedługo z niego nitka zostanie) ale bez niego jestem jak bez ręki. 

SITKO jest konieczne , duże i średnie. Nie raz ratują zupę lub sos. Np jak się zważy sos wystarczy go przetrzeć przez sito , aby nie było grudek w zupie wlewam rozpuszczoną mąkęw wodzie przez sitko


DESKI DO KROJENIA 
 Jest kilka rodzai desek . Najpopularniejsze to drewniane i plastikowe . Niestety szybko widać na nich ślady krojenia a co za tym idzie coraz trudniej je domyć. Czyli bakterie mają coś w rodzaju " hulaj dusza piekła nie ma ". Nie bardzo tez uśmiecha mi się mieć kilka desek , każda do czegoś innego . W moim przypadku nie zdało to egzaminu ,ponieważ  łapałam tę która była pod ręką i czysta. Dlatego rozwiązałam to inaczej . 
Poszłam do sklepu budowlanego kupiłam dwie płytki terakoty ,jedną dużą a drugą małą . Mam teraz deskę łatwą do utrzymania w czystości . Wystarczy lekko zmyć i jest czysto ,nic do niej nie przylepia się.

Śladów krojenia też nie ma . 


              

Muszę przyznać że znalazłam deskę ,która wytrzymuje moje kucharzenie z małymi śladami  to deska z bambusa .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...