piątek, 10 maja 2013

Czekoladowe naleśniki

Naleśniki to naleśniki . Prawie pod każda postacią lubiane i nie ważne czy masz 6 lat czy 60 . Czy nie korci Was aby coś od siebie dodać ,coś zmienić lub zamienić. Jestem przekonana że zdecydowana większość pichcących w zaciszu własnej kuchni zmienia przepisy i eksperymentuje . Ze mną tez tak jest ,problem w tym że zapominam co zrobiłam jeśli nie zapisze tego . Tak tez było z tymi naleśnikami . Dopiero za czwartym razem udało mi się odtworzyć smak pierwszych naleśników. Dlatego zapiszę skład tu i będę miała z głowy.Składniki

1/2 tabliczki gorzkiej czekolady
2 jajka
mąka
1 szklanka mleka
1 łyzka oliwy

1 opakowanie serka chudego ( moze być inne nadzienie)

2 łyżki cukru pudru
1 lyżka śmietany 

Wykonanie

Krok 1 . do rondelka wlewamy mleko ,wrzucamy połamana czekoladę . Kładziemy na palnik i mieszamy do chwili kiedy czekolada rozpuści się. Otrzymany płyn czekoladowy przestudzamy.

Krok 2 . Do ostudzonego płynu dodajemy 2 żółtka i mieszamy aż rozpuszczą się ,teraz wsypujemy mąkę . Partiami ,cały czas mieszamy. Ciasto mysi mieć gęstość greckiego jogurtu.
Krok 3 .  Z białek ubić piane i dodać do ciasta . Ciasto musi mieć gęstość zwykłego naleśnikowego ciasta .Dodajemy oliwę . Jeśli jest gęste można dodać trochę wody gazowanej. Smażymy naleśniki.

Krok 4 . Z sera cukru i śmietany robimy farsz . Nakładamy na każdy ostudzony naleśnik , składamy w trójkąt lub zawijamy . Można posypać cukrem pudrem
   
            My nie lubimy zbyt słodkich dlatego nie posypuje cukrem.
2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...